Przygotowania do świąt dzieci z grupy III Obłoczki

Święta Bożego Narodzenia są czasem refleksji i zadumy. Jest ciepło i cicho, ten czas sprzyja rodzinnej atmosferze. Wprowadzając dzieci w magię świąt warto pozwolić im na współuczestniczenie w zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem.
Dzieci z grupy III przygotowując się do świąt uczyły się własnoręcznego tworzenia dekoracji przedszkolnej sali, wykonywania ozdób choinkowych, stroików, świątecznych kartek z życzeniami. Słuchały ilustrowanych opowieści dotyczących istoty świąt Bożego Narodzenia. Samodzielnie dekorowały choinkę. Składały rówieśnikom życzenia dzieląc się opłatkiem. Wspólny śpiew kolędy Pójdźmy wszyscy do stajenki oraz pastorałki Świeć gwiazdeczko umilił jasełkowy występ oraz wspólnie spożytą wieczerzę wigilijną.