Śladami naszych przodków

W dniu 16.05.2016r. dzieci z grup II i III wyjechały na wycieczkę do Osady Słowiańskiej w Stobiernej. Poznały tam życie naszych przodków i warunki w jakich żyli. Dowiedziały się z czego robiono dawniej odzież, buty, jak ludzie zdobywali pożywienie i co potrafili sami wytworzyć własną pracą. Poznaliśmy dawne zabawki, uczyliśmy się żonglować ręcznie wykonanymi piłeczkami, grać na nietypowych instrumentach muzycznych, strzelać z łuku do tarczy czy lepić z gliny różnorodne naczynka. Przedszkolaki poza pięknem krajobrazu zachwycały się zwierzętami, które można było spotkać na trasie naszych przechadzek. Widzieliśmy koniki, kozy, kaczki, króliczki i kotki. Najwięcej emocji wywołała rycerska walka, która dzięki łaskawości przedszkolaków skończyła się szczęśliwie dla obu rycerzy. Pachnąca kiełbaska i ciepła herbatka były miłą przekąską dla chłonnych wrażeń dzieci.

Invalid Displayed Gallery