Święto Polskiej Niezapominajki

Nad stawem szerokim

Z niebieskich płatków

Patrzy żółtym okiem

Chociaż maleńka i ubrana skromnie

Prosi cichutko- nie zapomnij o mnie

Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody i ekologii, które w naszym przedszkolu obchodziliśmy 11 maja. Inicjatywa ta miała na celu promowanie walorów przyrodniczych naszego kraju oraz podkreślenie rozpiętości gatunków na terenie Polski. To doskonała lekcja przyrody, która uświadamia młodemu pokoleniu rolę natury w życiu każdego człowieka. Uroczystość prowadziły panie z grupy III (Ewa Zagórska i Ewa Prokuska). Każda z pięciu przedszkolnych grup zaprezentowała piosenkę o charakterze ekologicznym. Ponadto przedstawiciele każdej z grup wzięli udział w konkursach bogacących wiedzę dzieci o świecie przyrody. Wszystkie przedszkolaki obdarowane zostały upominkami , które pozwolą na kolorowe zobrazowanie wiosennej przyrody po powrocie do swych przedszkolnych sal.

Invalid Displayed Gallery