Sportowiec na medal – Dzień Przedszkolaka w grupie V

Z okazji Dnia Przedszkolaka oraz Dnia Sportu dzieci z grupy V wzięły udział w zabawach przygotowanych na pobliskim boisku. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach ruchowych takich jak: Gimnastyka przedszkolaka, Olimpijski znicz, Samochody i garaże, Mistrz koncentracji, Muchomor i kropki, Jesienne liście, Celny strzał. Każda zabawa wymagała zróżnicowanych umiejętności – skupienia uwagi, pokonywania trasy slalomem, dynamicznego tworzenia szeregów, rzędów, okręgów. Niektóre z zabaw umożliwiały swobodną ekspresję w bezpiecznych warunkach. Przygotowane rekwizyty i przybory uatrakcyjniły przebieg wszystkich zabaw. Uczestnicząc w nich przedszkolaki wzmacniały więź grupową, rozwijały zdolności motoryczne, a także kompetencje matematyczne. Kształtowały nawyki prozdrowotne dostrzegając dobroczynną rolę ruchu i powietrza jako stymulatorów prawidłowego rozwoju. Wszystkie przedszkolaki okazały się Sportowcami na medal. Po wręczeniu medali nastąpiła radosna zabawa bańkami mydlanymi.