Spotkanie z panią pielęgniarką

Dnia 14 lutego 2014r dzieci z grupy III odwiedziła pielęgniarka.
Hasłem przewodnim spotkania był temat tygodnia „ Zdrowie jest najważniejsze”. Pani Anna Marć – mamusia Wiktorii, opowiedziała  przedszkolakom o wykonywanym przez siebie zawodzie, oraz o tym jak wystrzegać się chorób i przestrzegać zasad higieny. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca pielęgniarki, jakie zabiegi wykonuje pielęgniarka oraz jak pomaga potrzebującym osobom. Dzieci dowiedziały się również w jaki sposób mogą zapobiegać  infekcjom, jak należy o siebie dbać, ubierać się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Wszyscy z przejęciem oglądali narzędzia pracy które przyniosła ze sobą pani Ania, każdy mógł dokładnie obejrzeć jak wygląda stetoskop, kroplówka czy też tzw. „motylek”. Na zakończenie w ramach podziękowania za wizytę, dzieci wręczyły naszemu gościowi własnoręcznie wykonany upominek.
Bardzo dziękujemy Pani Ani za przybycie do naszego przedszkola i przybliżenie zawodu pielęgniarki.