Przedszkole Miejskie Nr 12 w Dębicy

WITAMY W
NASZYM
PRZEDSZKOLU

17 luty- Światowy Dzień Kota

  

W poniedziałek, 17 lutego przedszkolaki z grupy V „Kropelki” obchodziły nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. Wszystkie dzieci upodobniły się do czworonożnych przyjaciół, poprzez wymalowane na swoich twarzach piękne noski, wąsy i typowe dla kotków uszka.

Dzieci wysłuchały opowiadania E. Lechowicz pt. „Skąd się wzięły koty”, oglądały książki o tych tajemniczych zwierzętach, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Były też wesołe „kocie zabawy” przy znanych piosenkach : „Kotek Puszek”, „My jesteśmy kotki dwa”, „Wlazł kotek na płotek” oraz konkursy Kto szybciej wypije mleko”, „Zabawy z włóczką”, „Z jakiej bajki pochodzą te koty?” Największą radość sprawiła jednak  wizyta prawdziwego kota. Tego dnia odwiedził nas Tajfun, ulubieniec i domowy pupil naszej wychowanki Weroniki. Tajfun został przyniesiony przez dziadzia Weroniki i jak na prawdziwego kota przystało przechadzał się po naszej sali tylko sobie znanymi ścieżkami. Jedynie na chwilkę przystanął i napił się mleka z miseczki. Wszyscy marzyli o pogłaskaniu milutkiego kotka, a w podziękowaniu za jego cierpliwość i odwiedziny, dzieci podarowały mu koci przysmak.
Celem obchodów tego dnia  było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

Nasza strona używa plików cookies.
Nasza polityka prywatności   
ROZUMIEM