Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25. 11.2013r. dzieci z grupy I i II przyniosły do przedszkola swe pluszowe misie, by uczestniczyć w zabawach zorganizowanych z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Po powrocie do swej sali trzylatki kontynuowały zabawy z misiami: składały dużego niedźwiadka z kilku elementów, projektowały kolorowym sylwetom misia ubranka wykonane ze ścinków materiałów, a także bawiły się w zabawę pt. Zagadki Misia Ptysia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszego pluszowego przedpołudnia…

Dzień Pluszowego Misia w grupie „ Gwiazdeczki”

Tego samego dnia również dzieci z grupy III uroczyście obchodziły „Święto Pluszowego Misia”.W tym dniu każde dziecko przyniosło do przedszkola swego ulubionego, kochanego, pluszowego misia. Na zajęciach dzieci poznały „Historię pluszowego misia”, prezentowały swoją pluszową maskotkę, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały misie z ulubionych bajek, bawiły się przy muzyce ze swoimi pluszakami. Potem przyszła pora na „ misiowe co nieco”, czyli słodki miód. Dzieci chętnie częstowały się miodem oraz herbatnikami. Nagrodą za rozwiązanie wszystkich muzycznych zagadek – rozpoznawanie melodii z ulubionych wieczorynek – były również „ misiowe” żelki. Wszystkie dzieci wzięły udział w kolejnej zabawie jaką było tworzenie rysunku „ misiaczka dziwaczka” z zasłoniętymi oczkami. Na końcu każdy wykonał pracę dla przyjaciela – misiu z serduszkiem.