Święto 11 listopada i wyjście na cmentarz wojskowy

11 Listopada to dla nas Polaków jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Obchodzimy wtedy Narodowe Święto Niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy.
11 Listopada to rocznica poważna i wielka, ale możliwa do uczczenia również przez przedszkolaki . Przygotowując się do tego ważnego święta dzieci z grupy V podczas zajęć poszerzały wiedzę na temat własnej Ojczyzny. Z uwagą słuchały wiersza „ Barwy ojczyste”, wspólnie recytowały wiersz Władysława Bełza „ Katechizm polskiego dziecka”, poznały legendę o Lechu i Białym Orle, a potem wspólnie wykonały godło Polski. Kilka dni wcześniej odwiedziliśmy również cmentarz wojskowy i wraz z kolegami z III grupy zapaliliśmy znicze na grobach żołnierzy oraz przed tablicą upamiętniającą poległych za wolność Ojczyzny w czasie I wojny światowej.