Dzień postaci z bajek u „Promyczków” i „Słoneczek”

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu dzieci z grupy II Słoneczka wraz z wychowawczynią ( P. Ewa Prokuska) przedstawiły inscenizację pt. Śnieżka przygotowaną z myślą o najmłodszych przedszkolakach – trzylatkach.
Stroje, dekoracje i rekwizyty przeniosły nas na chwilę w bajkowy świat krasnoludków.
Po krótkim przedstawieniu wspólnie odgadywaliśmy zagadki dotyczące postaci z ulubionych bajek z dziecięcej literatury, które były zobrazowane na barwnych ilustracjach przygotowanych przez Panią Małgorzatę Chłościńską. Podczas „Dnia postaci z bajek” dzieci z grupy I „Promyczki” z ogromną radością uczestniczyły w bajkowym balu. Przebrane w przepiękne stroje przygotowane przez rodziców chętnie tańczyły z rówieśnikami. Brały udział w zabawach zręcznościowych oraz zgadywankach, które nawiązywały do bajek.
Dzień po miło spędzonym dniu czterolatki przedstawiły bajkową opowieść w formie plastycznej.
Zachęcamy do podejmowania rozmów z dziećmi na temat ich wrażeń z przedszkolnych uroczystości.