Świętujemy Dzień Ziemi

Dnia 22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. Obchody tego dnia to dobry czas na kształtowanie postaw proekologicznych i wdrażanie dzieci do ochrony środowiska. Z tej okazji wszystkie nasze przedszkolaki podejowały różnorodne działania wpisujące się w konwencję święta. W poszczególnych salach odbywały się ciekawe zajęcia edukacyjne, projekcja filmu „Kazio i Dzień Ziemi”, eksperymenty z wykorzystaniem wody, olejku, mleka i barwników takie jak: „Wędrujące kropelki”, „Lawa”, „Malowanie Ziemi”. Dzieci wysłuchały bajki pt. „Przygody Fenka- segregacja odpadów ” i samodzielnie segregowały odpady do koszy w odpowiednich kolorach. Rozwiązywały zagadki o tematyce przyrodniczej oraz malowały wspólnie planetę Ziemię ekologicznym korkiem. Przedszkolaki posługiwały sie globusem wyszukując na nim lądy, oceany i zwierzęta zamieszkujące naszą planetę. Podsumowując zdobytą dziś wiedzę, dzieci zastanawiały się w jaki sposób można pomóc Ziemi.