Szukamy oznak wiosny

Dzieci z grupy V „Kropelki” z utęsknieniem czekają na nadejście wiosny, a tym samym cieplejsze dni i więcej zabaw na powietrzu, dlatego też, aby „przywołać wiosnę” dnia 7 marca postanowiliśmy założyć w kąciku przyrody „zielony kącik”. Przedszkolaki siały i sadziły różne rośliny, bowiem codzienna możliwość obserwacji wzrastających roślin bardzo dzieci cieszy, a ich pielęgnacja uczy ich odpowiedzialności i szacunku do przyrody. Natomiast 13 marca szukaliśmy oznak wiosny podczas spaceru. Dzieci „wyposażone” w lupy zajęły się odszukiwaniem pierwszych kwiatów, pąków na gałązkach i próbowały je nazywać, a także fotografować. Taki projekt badawczy bardzo się przedszkolakom spodobał i z dużym zainteresowaniem i zaciekawieniem odkrywały kolejne zmiany w przyrodzie i z entuzjazmem o nich opowiadały po powrocie do przedszkola.