XII Olimpiada na Olimpie

W środę 12.03.2013r. przedszkolaki z grupy V wraz z wychowawczyniami i rodzicami udały się do Szkoły Podstawowej Nr 9 w Dębicy, gdzie odbywały się międzyprzedszkolne zawody sportowe przedszkolaków pod hasłem „Olimpiada na Olimpie”. Dzieci z najstarszej z przedszkolnych grup wzięły udział w sześciu konkurencjach sportowych takich jak: bieg połączony z umieszczaniem woreczków do obręczy, bieg na czworakach przez tunel, bieg połączony z przekładaniem szarfy od dołu i od góry, skok w dal z miejsca na odległość, rzut woreczkiem do celu oraz bieg sztafetowy połączony z rysowaniem. Zawodnicy (Emilia Ryba, Martyna Sidor, Weronika Parys, Karolinka Kąfera, Dawid Ligęska, Jan Goleń, Jakub Turek, Jarosław Kędzior) wywalczyli czwarte miejsce. Jesteśmy z nich bardzo dumni. Kształtowanie zachowań prozdrowotnych poprzez przykład ich waleczności i wiary we własne siły ma głęboki sens. Sportowe zabawy oraz niespodzianki przygotowane dla kibiców w postaci pięknych widowisk taneczno –ruchowych, zaprezentowanych przez uczniów szkoły, dostarczyły przedszkolakom mnóstwo radości. Nagrody w konkursie plastycznym za zespołowe wykonanie pracy plastycznej „Atrybut kibica” otrzymali: Adaś Piwanowski i Łukaszek Rybski z grupy III. Gratulujemy!