Tydzień bez zabawek

W naszym przedszkolu staramy się wspierać i rozwijać twórczość oraz kreatywność naszych podopiecznych. Ilustrują to wystawy prac plastycznych wykonywanych przez dzieci jak również prace wykonane przez nasze przedszkolaki zabierane przez nich do swoich domów oraz pomysły dzieci podczas codziennych zajęć dydaktycznych. Tym razem, aby dać powód naszym milusińskim do rozwijania ich kreatywności  w grupie V „Kropelki” w dniach 12-15 listopada 2013 r. zorganizowano „Tydzień bez zabawek”. W tym czasie przedszkolaki bawiły się zabawkami wykonanymi przez siebie lub z pomocą pani nauczycielki. Naszym celem było rozbudzenie kreatywności dzieci, twórcze działanie, dostrzeganie nowych zastosowań dla przedmiotów (wydawałoby się) bezużytecznych, rozwijanie sprawności manualnej dzieci oraz wspieranie współpracy pomiędzy przedszkolem i rodzicami. Chcieliśmy pokazać dzieciom jak wielką siłę ma ich fantazja, jak wiele niepowtarzalnych rzeczy można zrobić samemu, bądź z pomocą rodziców czy nauczyciela, a czas wolny można spędzać inaczej niż przed telewizorem czy komputerem…Powstały roboty i auta z pudełek, ludki, pierożki i babeczki z ciastoliny domowej roboty, grzechotki z kubeczków po jogurtach, domki, rakiety z butelek, wąż z rolek i wiele innych zabawek. Oto efekty naszej ciężkiej, ale jakże kreatywnej i pełnej pomysłów pracy.