Tydzień matematyczny w grupie III Obłoczki

W marcu 2024r. pięciolatki uczestniczyły w licznych zabawach kształtujących i rozwijających ich kompetencje matematyczne. Kodowanie, rytmy, kształty, przestrzeń, określanie i porównywanie ilości, rozwiązywanie zadań z tekstem to tylko niektóre zagadnienia z edukacji matematycznej, które począwszy od okresu przedszkolnego, towarzyszą dziecku przez kolejne etapy edukacji. Mimo że wiele treści w tym okresie jest realizowanych propedeutycznie, dzieci powinny oswajać się z nimi. Wystarczy wykorzystywać ich naturalną ciekawość, a matematykę traktować jako intrygującą wyprawę intelektualną. Działania matematyczne prowadzone w formie zabawy są bardzo atrakcyjne i satysfakcjonujące dla dzieci. Uczą współdziałania, logicznego myślenia, podbudowują wiarę we własne siły.