Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

Wszyscy wiemy, że warzywa i owoce są zdrowe i powinniśmy ich spożywać jak najwięcej. W tym tygodniu byliśmy na wycieczce w sklepie ,,Jarzyniak”gdzie dzieci miały okazję do poznania różnych owoców i warzyw często nowych i nieznanych. Dzieci obserwowały pracę ekspedientki, ważenie różnych produktów. Odwiedziliśmy również przedszkolną spiżarnię. Pani Ania pokazała nam produkty, z których panie kucharki przygotowują zdrowe surówki i pyszne potrawy. Wiele radości sprawiła dz. zabawa w sklep w przedszkolnym straganie, gdzie miały możliwość porównywać ciężar, wieklość owoców i warzyw. Poznawały je również za pomocą zmysłów wzroku, dotyku, zapachu, smaku. Powstały piękne prace plastyczne ,,Pan Owocowiak”, ulepianki, ,,Owocowy kosz”. Nie zabrakło pląsów z kolorowymi opaskami, piosenek, opowiadań, inscenizacji. Witaminy są niezbędne do prawidłowego rozwoju, zachowania zdrowia, energii do zabawy. Dzieci obiecały spożywać dużo owoców i warzyw oraz ich przetworów.