Z wizytą w remizie strażackiej grupa V

W czwartek 03.11.2022 roku grupa V wybrała się z wizytą do remizy strażackiej. Taka wizyta to doskonała forma uświadomienia dzieciom zasad bezpieczeństwa, zachowania się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń, które mogą mieć miejsce. Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania remizy strażackiej, która wzbudziła u dzieci wiele pozytywnych emocji.  Dzieci mogły oglądać wóz strażacki z bliska i podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy. Strażacy bardzo ciekawie opowiadali o akcjach ratunkowych, zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich trudną służbą. Przedszkolaki dowiedzieli się, w jakich okolicznościach można wzywać straż i utrwalili przy okazji numer telefonu do Straży Pożarnej 998 i numer alarmowy 112. Ciekawą atrakcją okazało się lanie wody wężem strażackim.

Serdecznie dziękujemy strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy za miłe przyjęcie, za trud pracy i życzymy im bezpiecznych powrotów z akcji.