Zielony Kącik Przyrody w grupie „Obłoczków”

W celu powitania nowej pory roku- wiosny .w naszym przedszkolu w sali przedszkolaków z grupy III powstał zielony kącik przyrody. Mali ogrodnicy ubrani tego dnia na zielono dowiedzieli się, czego potrzebują rośliny, aby rosnąć oraz jakie są etapy sadzenia roślin. Z dużym zaangażowaniem przedszkolaki posadziły zieloną cebulkę i posiali nasionka rzeżuchy, rzodkiewki, łubinu stokrotek, owies. Podjęte działania miały na celu poznanie otaczającego świata, kształtowanie odpowiednich umiejętności i rozbudzanie ciekawości przyrodniczej u przedszkolaków. Dzięki kącikowi przyrody dzieci poznają pory roku, walory estetyczne przyrody, a także kształtowana jest w nich opiekuńcza postawa wobec roślin i środowiska.