Dzień Dinozaura w grupie III „Obłoczki”

Dinozaury wyginęły miliony lat temu, ale wciąż fascynują kolejne pokolenia do tego stopnia, że w kalendarzu świąt nietypowych poświęcono im specjalne wydarzenie-Dzień Dinozaura. W poniedziałek 27 lutego dzieci z grupy III „Obłoczki” w specjalnie przygotowanych opaskach poznały historię dinozaurów, dowiedziały się jak wyglądały, czym się odżywiały. Klasyfikowały je ze względu na sposób odżywiania, czyli (roślinożerne, mięsożerne), wielkość (duże, małe). Obejrzały prezentację multimedialną ściśle związaną z tematyką zajęć oraz bajkę edukacyjną „Hokus i Lotus”. Bawiły się w zabawę dydaktyczną „Prawda- fałsz”. Przedszkolaki zamieniły się w paleontologów szukających szkieletów dinozaurów, uczestniczyły w eksperymencie „Wulkan”, mierzyły się specjalną miarą a także wycinały i sklejały puzzle w całość z motywem dinozaura. Wykonały również samodzielnie pracę plastyczną z papierowego talerzyka i rolek na temat „Dinozaur”.