Dzień Polskiej Niezapominajki

Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody i ekologii, które obchodzimy 15 maja. Inicjatywa ta ma na celu promowanie walorów przyrodniczych naszego kraju. To doskonała lekcja przyrody, która uświadamia młodemu pokoleniu rolę natury w życiu każdego człowieka.

W związku z tak ważnym dla przyrody dniem nasi wychowankowie wzięli udział w licznych konkursach, zagadkach oraz zabawach przyrodniczych. Nie zabrakło kreatywnych działań o charakter plastycznym, matematycznym, muzycznym oraz spaceru, podczas którego poszukiwaliśmy kwiatów niezapominajki w pobliskich, wiosennie zaaranżowanych, ogródkach. Motyw niezapominajki pozwoli nam przez długi czas pamiętać o tym, że szukając kontaktu z żywą przyrodą znajdziemy w niej całą radość życia.

Grupa I „Promyczki”

Grupa II „Słoneczka”