Przedszkole Miejskie Nr 12 w Dębicy

WITAMY W
NASZYM
PRZEDSZKOLU

Informacja dla Rodziców nowych dzieci 3,4,5 i 6-letnich

Nowy rok przedszkolny rozpoczyna się 1 września 2023r. W przedszkolu nie organizuje się uroczystego rozpoczęcia takiego jak w szkołach. W tym dniu należy przyprowadzić dziecko do przedszkola w godzinach od 6.00 do 8.00. W szatni przedszkolnej należy odszukać przydzieloną dziecku szafkę (będzie podpisana), po przebraniu obuwia, pozostawieniu odzieży wierzchniej i odszukaniu na wywieszonych listach informacji o przydzieleniu dziecka do odpowiedniej grupy, należy zaprowadzić nowego przedszkolaka do sali zajęć danej grupy i oddać pod opiekę nauczyciela.

Ze szczegółowym planem dnia przedszkola można się zapoznać rozwijając w menu na stronie internetowej zakładkę NASZE PRZEDSZKOLE – PLAN DNIA.

Informacja o opłatach za przedszkole w menu NASZE PRZEDSZKOLE – OPŁATY.

WYPRAWKA DLA NOWYCH DZIECI 3-LETNICH

 1. POŚCIEL – cienka kołderka (koc) w poszwie, poduszka typu „jasiek” w poszewce, piżama – wszystko podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka.
 2. PANTOFLE z podeszwą antypoślizgową, które dziecko będzie w stanie samodzielnie założyć (najlepiej wsuwane z gumką lub zapinane na rzepy, podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka od wewnętrznej strony, by napis trzymał się dłużej).
 3. UBRANIA NA ZMIANĘ – potrzebne w przypadku konieczności przebrania dziecka: koszulka, wygodne spodnie, zapasowa bielizna pozostawione w materiałowym woreczku w szatni przedszkolnej na półce przydzielonej dziecku.
 4. CHUSTECZKI HIGINICZNE W PUDEŁKU – tzw. „wyciągane” (opakowanie 100 sztuk).
 5. CHUSTECZKI  NAWILŻANE – 1 opakowanie.
 6. PAPIER KSERO –  1 opakowanie.

WYPRAWKA DLA NOWYCH DZIECI 4,5 i 6-letnich

 • Podpisane pantofle z podeszwą antypoślizgową (najlepiej wsuwane z gumką lub zapinane na rzepy; prosimy unikać wiązania na sznurowadło lub innego typu skomplikowanych dla dziecka zapięć).
 • Ubrania na zmianę (potrzebne w przypadku konieczności przebrania dziecka): koszulka, wygodne spodnie, zapasowa bielizna (zostawiamy w szatni w podpisanym materiałowym woreczku na półce dziecka).
 • Strój do ćwiczeń gimnastycznych: krótkie spodenki lub getry oraz koszulka z krótkim rękawem (umieszczamy w woreczku z materiału podpisanym imieniem i nazwiskiem dziecka).
 • Chusteczki higieniczne w pudełku tzw. wyciągane (opakowanie 100 sztuk).
 • Chusteczki nawilżane z możliwością utylizacji w toalecie.
 • Papier ksero – 1 opakowanie.