Światowy Dzień Pluszowego Misia w grupie III Obłoczki

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Został on ustanowiony w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowych misiów. Jest towarzyszem dzieci w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem – powiernikiem największych sekretów i tajemnic. W grupie III Obłoczki dzień ten był inspiracją do wielu ciekawych zabaw pozwalających dzieciom doświadczyć radości ze wspólnych zabaw. Poranek zaczęliśmy od powitania naszych pluszaków i zaśpiewania im urodzinowej piosenki. Następnie opowiadaliśmy o ciekawostkach przyrodniczych dotyczących niedźwiedzi, uczyliśmy je łapać bańki mydlane, nosić krople miodu (pingpongowe piłeczki) na tackach, tak by żadna nie upadła…Misie tańczyły z nami, słuchały wyliczanek tematycznie związanych z ich świętem. Najwięcej radości wywołały zabawy wzmacniające więź grupową z użyciem chusty animacyjnej. Stworzyliśmy też wystawę prac plastycznych upamiętniających ten miły dla wszystkich dzień. Zapraszamy do jej obejrzenia.