Święto Flagi

Dnia 29.04.2016 roku w naszym przedszkolu uroczyście obchodzono Święto Flagi. Dzieci z grupy V zaprezentowały specjalnie przygotowany program artystyczny na tę okazję. Zaprezentowano Hymn Polski, piosenki o Polsce, Piosenki patriotyczne, wiersze o Polsce, o naszych symbolach narodowych, taniec „Krakowiak”, a także Poloneza. Pojawili się górale, krakowiak i krakowianka, a także ułan. Wszystkie zgromadzone przedszkolaki miały biało- czerwone kotyliony oraz małe flagi. Następnie dzieci z grup starszych obejrzały prezentację multimedialną przygotowaną przez naszą Panią od angielskiego: P. Anię Wronę z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski. Z kolei przedszkolaki z najstarszej grupy V powędrowały wraz ze swoimi Paniami na rynek w naszym mieście, gdzie odbył się Patriotyczny Happening dla przedszkoli. Wszyscy zgromadzeni recytowali wiersz „Kto Ty jesteś” razem z Panem Burmistrzem, wspólnie zatańczyli Poloneza, a na zakończenie dzieci wypuściły w górę biało- czerwone baloniki. Zmęczone i zadowolone dzieci wróciły autobusem MKS do przedszkola.

Invalid Displayed Gallery