Święto Niepodległości

Z rozwojem dziecka i włączaniem go w życie społeczne wiąże się kształtowanie poczucia tożsamości regionalnej i narodowej.

Z okazji Święta Niepodległości przedszkolaki z grupy V podejmowały działania mające na celu budzenie miłości i przywiązania do ojczyzny, rozwijanie zainteresowań pięknem i bogactwem naszego kraju. Rozpoznawały zatem symbole narodowe, śpiewały hymn oraz pieśni patriotyczne, wskazywały polskie zabytki, stroje regionalne, nazywały potrawy typowe dla naszego kraju. Współorganizowały kącik patriotyczny zorganizowany w przedszkolnej sali umieszczając w nim własnoręcznie wykonane eksponaty. Uczestniczyły również w zabawach pt. Jesteśmy Polką i Polakiem, Mały patriota oraz Niepodległość jest w nas.