Zabawa sztuką w grupie V

Zabawa sztuką to ogólnopolski projekt edukacyjny, który skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Powstał, by rozwijać wśród najmłodszych postawy twórcze, innowacyjność, kreatywność.

Poprzez udział w projekcie nauczyciele stwarzają dzieciom warunki do twórczej aktywności w procesie zabawy, zapoznają dzieci z różnorodnością technik plastycznych, z wybranymi dziełami i ich twórcami. Rozwijają wiarę przedszkolaków w swoje możliwości.Dzieci z grupy V tworzą prace plastyczne zgodnie ze swoimi spostrzeżeniami, zainteresowaniami, aktualnie organizowanym w sali kącikiem tematycznym, czy realizowanym tematem kompleksowym.Obecnie na wystawie przedszkolnej można obejrzeć prace dzieci z grupy V zainspirowane słynnymi Słonecznikami Vincenta Van Gogha.