Tworzenie świątecznej atmosfery w grupie I

Poprzez podejmowane w grudniu działania w grupie I Promyczki dzieci miały możliwość poznania różnorodności zwyczajów bożonarodzeniowych kultywowanych w naszym kraju.
Inscenizowały pastorałkę pt. Kołysanka zaczynającą się od słów Zima długa, gwiazdka mruga… Z ogromną radością uczyły się słów i melodii piosenki o Świętym Mikołaju:  Pada śnieżek pada… Uczestniczyły także  w szeregu zabaw plastycznych,  muzycznych, tanecznych, ruchowych, matematycznych rozwijających ich inwencję twórczą, kreatywność, odzwierciedlających emocje tkwiące w najmłodszych przedszkolakach w okresie przedświątecznym.
Trzylatki poznały wiele zabaw integracyjnych np. Gwiazdeczka ma…, Aniołek i bałwanki wzmacniających więź międzygrupową, dzięki czemu dostrzegliśmy pojawienie się pierwszych trwalszych przyjaźni.
Najwięcej emocji wywołało spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz dekorowanie przedszkolnej sali, choinki ozdobami świątecznymi.
Wzięliśmy także udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym Zima moich marzeń.
Trzylatki z dużym zaangażowaniem wykonały świąteczne upominki dla najbliższych członków swych rodzin (choinki z życzeniami, które wręczymy podczas zbliżającej się Wigilii w przedszkolu– 22.12.2021r.).
Pamiętając o istocie Świąt Bożego Narodzenia nasza grupa  wzięła udział w charytatywnych akcjach Paczka dla maluszka oraz Razem na święta wspomagając pobliskie Domy Samotnej Matki (Tarnów)  oraz Hospicjum dla Dzieci (Rzeszów).
Dziękujemy wszystkim Rodzicom za wspieranie przedszkolaków w postawach rozwijających wartość dobra i umiejętność niesienia pomocy potrzebującym.