Wigilijnie w grupie I Promyczki

Udział trzylatków w tworzeniu wigilijnej atmosfery w grupie I był niezwykle znaczący. Mając poczucie sprawstwa najmłodsze przedszkolaki pomagały przygotować dekorację przedszkolnej sali, pięknie śpiewały kolędy i pastorałki poznane w przedszkolu.
Spotkanie przy wigilijnym stole poprzedziło samodzielne dekorowanie pierniczków  produktami ukazującymi  możliwość zjedzenia słodkich przekąsek zastępując cukier – miodem, a kolorowe pełne sztucznych  barwników polewy bio –słonecznikiem, sezamem, kokosem i rodzynkami.
Trzylatki uczyły się dzielić opłatkiem oraz składać pierwsze świąteczne życzenia na forum grupy, co wymagało wiele odwagi i umiejętności formułowania swych myśli w sposób zrozumiały dla otoczenia.
Wspólne spożywanie wigilijnego obiadu miało charakter jednoczący, dało wyraz szacunku wobec polskiej tradycji świątecznej.